Salon Frankfurt 2015 | Nissan NP300 Navara | Europejska premiera

Nowa generacja pickupa Nissana już niedługo dotrze także do Europy. Model NP300 Navara ma być pod każdym względem lepszy od poprzednika

Nissan Navara (2005-2012) - opinie Moto.pl

Poprawa komfortu jazdy i kultury pracy podzespołów przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej sprawności terenowej, wytrzymałości i ładowności - oto najważniejsze założenia przyjęte przez konstruktorów nowej Navary.

Używany Nissan Navara - ogłoszenia

Do wersji z podwójną kabiną zaprojektowano zupełnie nowy pięciodrążkowy układ zawieszenia z tyłu, zapewniający znacznie wyższy komfort i poprawę właściwości jezdnych przy masie obniżonej o 20 kg w porównaniu z poprzednio stosowanym zawieszeniem na resorach piórowych. W wersji z kabiną przedłużaną (King Cab) pozostawiono układ z resorami piórowymi, poddając go jednak gruntownej modyfikacji. Układ z resorami nad tylnym mostem jest o 7 kg lżejszy od poprzednio stosowanego układu z resorami pod mostem. Ponadto wersja z kabiną przedłużaną ma o 3,1% większy kąt natarcia tylnych kół, a hałas z drogi jest mniejszy.

Znacznie lepsze warunki podróżowania ma zapewniać również nowe wnętrze pojazdu. W porównaniu z dotychczasową Navarą, jest ono lepiej wykonane, przestronniejsze i wygodniejsze. Gruntownie zmieniono stylistykę deski rozdzielczej. Obie wersje, zarówno ta z kabiną przedłużaną, jak i podwójną, wyposażone są w dwustrefową automatyczną klimatyzację, a nowy układ wentylacji tylnej części kabiny i nowa konstrukcja siedzeń podnoszą komfort podróżowania pasażerów tylnej kanapy. Nowy Nissan będzie mógł być wyposażony w technologie do tej pory niedostępne w pickupach, np. system kamer 360 stopni czy układ automatycznego hamowania awaryjnego.

Na rynkach europejskich do napędu samochodu przewidziano wysokoprężny silnik 2.3 dCi z dwiema turbosprężarkami, zastępujący dotychczasowy 2.5 dCi, od którego jest o 24% wydajniejszy. Dostępny będzie w dwóch wersjach mocy - 160 oraz 190 KM. Do wyboru będą wersje z napędem na jedną lub obie osie oraz sześciostopniowa ręczna skrzynia biegów lub siedmiobiegowy "automat".

Pikckup musi cechować się także ponadprzeciętnymi zdolnościami transportowymi, na tym polu nowy model Nissana również wypada bardzo dobrze. Ładowność i uciąg nowego Nissana NP300 Navara zostały zwiększone we wszystkich wersjach modelu. Dzięki ładowności wynoszącej powyżej 1 tony niezależnie od wersji oraz imponującej maksymalnej masie przyczepy (3500 kg) nowy model sprosta najtrudniejszym zadaniom i najbardziej intensywnej eksploatacji w celach zarobkowych lub rekreacyjnych.

Nissan NP300 Navara zadebiutuje 15 wrześniu podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Samochód będzie oferowany z pięcioletnią gwarancją (limit przebiegu - 160 000 km), co ma świadczyć o wysokiej jakości nowego pickupa. Jego polski cennik powinniśmy poznać już niedługo.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Mitsubishi L200

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA