Plany Jaguara | SUV F-Pace to dopiero początek

Wydaje się, że Jaguar odrobinę przespał modę na wszelkiej maści SUV-y i crossovery, ale teraz Brytyjczycy zamierzają uderzyć ze zdwojoną siłą. F-Pace ma być dopiero początkiem ofensywy marki

Nowe Porsche Cayenne | Ceny w Polsce

Jaguar F-Pace to wciąż model, który znajduje się na etapie prototypu. Pierwsze egzemplarze powinny pojawić się na drogach w 2016 roku. Co już wiemy o nadchodzącym modelu? Jaguar nie przesadził ze stylistyką - auto jest stonowane i eleganckie, co na pewno wielu klientów uzna za zaletę.  Pod maską możemy spodziewać się jednostek z aktualnych modeli koncernu. Nikogo więc nie zdziwi V6 3.0 Turbo, pięciolitrowa V-ósemka czy Diesel pożyczony od Land Rovera (3.0 V6).

Pierwszy SUV w historii Jaguara wciąż nie zajechał do salonów, a Brytyjczycy już zapowiadają kolejne premiery w tym segmencie. Jaguar wyraźnie przespał wejście do klasy SUV, ale teraz zamierza nadrobić zaległości.

Luksusowy SUV już od...

Ważni ludzie z Jaguara coraz częściej wspominają, że F-Pace to nie jednorazowy wybryk marki, a zapowiedź "całej rodziny SUV-ów". Kolejnym prawdopodobnym krokiem jest stworzenie hybrydy SUV-a i coupe, który rzuciłby wyzwanie BMW X4 oraz Mercedesowi GLC Coupe. Auto tego typu wpisuje się w sportowy charakter Jaguara. Ale "Jag" poważnie myśli też nad stworzeniem w pełni luksusowego dużego SUV-a pokroju Audi Q7. Jeszcze inni spekulują, że dobrym pomysłem byłby mały, sportowy crossover...

Zobaczymy czy ta ofensywa się powiedzie, czy jednak Anglicy przespali najlepszy moment i zderzą się z nasyconym rynkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

Jaguar XE | Ceny w Polsce | 5 lat gwarancji

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.