BMW Steve'a Jobsa na sprzedaż

Co zwiększa cenę używanego samochodu? Sławna osoba, do której kiedyś należało dane auto. Na amerykańskim serwisie Craiglist.org pojawiło się właśnie BMW należące w przeszłości do rodziny założyciela Apple

Nowe BMW X1 | SUV zamiast wysokiego kombi

To BMW 325i Convertible z 1995 roku. Auto ma na liczniku ponad 222 tysiące kilometrów. I nie byłoby w tym ogłoszeniu nic ciekawego, gdyby nie słynna osoba, która nim jeździła. W latach 1995-1996 kabriolet należał do rodziny Steve'a Jobsa.

To już wystarczający powód, by wystawione BMW wywołało niemałe zamieszanie. Od razu podkreślamy, że tytuł "samochodu założyciela Apple" jest odrobinę na wyrost, ponieważ auto było zarejestrowane na żonę Jobsa, Lorraine. I to ona głównie jeździła tym BMW. Jednak, jak możemy się spodziewać, sam Steve Jobs również nie raz zasiadł za kierownicą kabrioletu. Dla kolekcjonerów i wyznawców Jobsa, to nie lada gratka.

Na ile sprzedawca wycenił BMW 325i? 11 000 dolarów. To naprawdę dużo, ponieważ ceny podobnych BMW, bez tak głośnej przeszłości, nie przekraczają na amerykańskim rynku wtórnym 3 000 dolarów. Jednak jak podkreśla sprzedawca (trzeci właściciel auta) zainwestował w kabriolet sporo pieniędzy - m.in. nowy zestaw audio z najwyższej półki i nowiutkie opony. Jednym słowem, okazja!

ZOBACZ TAKŻE:

Papieskie Ferrari Enzo na aukcji | Ponad 6 milionów dolarów

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.