Wodorowe auto na trasach WRC

W ramach promocji wodorowej Toyoty Mirai, która niedawno zadebiutowała na wybranych europejskich rynkach, Toyota posłała jeden egzemplarz na... odcinki specjalne Rajdu Niemiec

Toyota GT86 w wersji "hardcore"

O tym, że Toyota zamierza na poważnie wkroczyć do WRC wiemy już od dłuższego czasu. Na czele nowo powstałego zespołu stanął słynny kierowca rajdowy Tommi Makinen, a do walki z Volkswagenami oddelegowano specjalnego Yarisa WRC. Rajdowy maluch Toyoty będzie wyposażony w 1,6-litrowy doładowany silnik o mocy 300 KM. Debiut Toyoty w WRC został zaplanowany na sezon 2017.

Jednak na tegorocznym Rajdzie Niemiec pojawiła się inna "rajdowa" Toyota... Japończycy wysłali na rajdowe odcinki wodorową Toyotę Mirai. Występ na rajdzie to oczywiście część akcji promocyjnej nowego modelu. Przyjazna środowisku Toyota bardzo niedawno zadebiutowała na wybranych europejskich rynkach - m.in. Wielkiej Brytanii, Danii i Niemczech.

Naszym marzeniem i celem jest, by samochody napędzane wodorem były w stanie w przyszłości konkurować w WRC. Będziemy rozwijać tę technologię, kierując się naszymi wielkimi ambicjami. - zapowiada jeden z najważniejszych ludzi odpowiedzialnych za projekt Toyoty Mirai, inżynier Yoshikazu Tanaka.

ZOBACZ TAKŻE:

TOYOTA MIRAI JUŻ W EUROPIE

Toyota Mirai - samochód na wodórToyota Mirai - samochód na wodór Toyota

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.