Toyota sprzedała już 8 milionów hybryd

Od premiery pierwszego Priusa minęło już 18 lat. Od tego czasu Toyota sprzedała ponad 8 milionów samochodów hybrydowych, a dynamika sprzedaży wzrasta z każdym miesiącem

Toyota Auris Hybrid FL | Ceny w Polsce | Atrakcyjna oferta

Pierwsza hybryda japońskiej marki, słynna Toyota Prius, pojawiła się na rynku w 1997 roku. Od premiery minęło 18 lat, a przez ten czas Toyota sprzedała już 8 milionów samochodów hybrydowych. Sprzedaż ruszyła zwłaszcza w ostatnich miesiącach. Ostatni milion to kwestia 10 miesięcy.

Oferta hybrydowych modeli Toyoty znacznie się rozrosła. Sam Prius to teraz cała rodzina przyjaznych środowisku samochodów - zwykły Prius, Prius Plug-In, Prius+ czy miejski model Aqua. Oprócz Priusa w Polsce największą popularnością cieszą się hybrydowe modele Auris oraz Yaris. Ogólnie Toyota, wraz ze swoją marką premium Lexusem, wprowadziła na rynek 30 modeli hybrydowych (w tym jedna plug-in) w 90 krajach.

Toyota Prius już od...

Toyota widzi w technologii hybrydowej przyszłość przyjaznych środowisku samochodów i w dalszym ciągu będzie inwestować w nią duże pieniądze. W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się więc kolejnych modeli z serii Hybrid.

ZOBACZ TAKŻE:

TOYOTA MIRAI JUŻ W EUROPIE

Toyota Mirai - samochód na wodórToyota Mirai - samochód na wodór Toyota

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.