DS Performance | Sportowy oddział nowej marki

Nowo powstała marka DS zapowiedziała właśnie utworzenie oddziału DS Performance, którego zadaniem będzie skupienie się na sporcie samochodowym

DS | Nowa marka koncernu PSA w Europie

DS ma bardzo bogate doświadczenia w motorsporcie. Francuska marka ostatnio uczestniczyła nie tylko w rajdach WRC i wyścigach WTCC, ale jej inżynierowie stworzyli także bolid Virgin DSV-01, który z powodzeniem występuje w Formule E. Konstruktorzy DS-a odpowiadają za elektryczny silnik, skrzynię biegów, moduł kontroli, układ chłodzenia, tylne zawieszenie i układ przeniesienia napędu. Nic więc dziwnego, że Francuzi postanowili w dalszym ciągu rozwijać się w sporcie samochodowym.

DS5 na rynku wtórnym | Sprawdź oferty

Najbliższa przyszłość pokaże, czy DS Performance będzie skupiał się tylko na motorsporcie czy może stanie się również nadwornym tunerem najbardziej prestiżowego członka rodziny PSA. Na sam koniec mamy dla Was słowa Dyrektora Generalnego DS-a, który nakreślił swój pomysł na nowy dział marki:

Dział DS Performance jest czymś więcej niż zwykłym laboratorium badawczo-rozwojowym - stanie się odzwierciedleniem technologicznego know-how oraz awangardowego charakteru Marki DS.

ZOBACZ TAKŻE:

CITROEN DS | TO JUŻ 60 LAT

DS 1955DS 1955 Fot. Citroen

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.