Ferrari F12 Berlinetta | Niepodległość Singapuru

Singapur uzyskał niepodległość równe 50 lat temu. Z tej okazji Ferrari przygotowało specjalną edycję modelu F12 Berlinetta

Następca Ferrari LaFerrari pokona barierę 500 km/h

Z okazji okrągłej, pięćdziesiątej, rocznicy uzyskania przez Singapur niepodległości, włoski producent postanowił stworzyć wyjątkowe Ferrari F12 Berlinetta. Powstał tylko jeden, jubileuszowy egzemplarz.

Auto wyróżnia się przede wszystkim nowym czerwonym lakierem (o jakże adekwatnej nazwie Rosso Singapore) oraz białym podwoziem. Przez maskę przebiegają dwa pasy, biały i czerwony. Te dwa kolory nie są oczywiście przypadkowe - biel i czerwień to barwy singapurskiej flagi. We wnętrzu znajdziemy plakietki z napisem "Singapore 50th Anniversary Edition 1/1" i czerwonym lwem, który symbolizuje Singapur.

Pod długą maską Berlinetty nie zaszły żadne zmiany. To wciąż ten sam imponujący supersamochód z potężną, 6,2-litrową "V-dwunastką" o mocy 730 KM. Bez żadnego turbo. F12 bez problemu rozpędza się do 340 km/h, a sprint do pierwszej "setki" zajmuje mu zaledwie 3,1 sekundy.

fot. Ferrari

Specjalny model, świętujący okrągłą rocznicę niepodległości Singapuru, to bardzo ciekawa inicjatywa. Zobaczymy, czy w przyszłości marka z Maranello zdecyduje się na kolejne wyjątkowe edycje, inspirowane historią.

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari | Nowa polityka modelowa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.