Cadillac | Amerykanie przygotowują silniki Diesla

Cadillac postanowił zawalczyć o nowych klientów i rozpoczął prace nad silnikami Diesla. Pierwszych jednostek wysokoprężnych w modelach tej marki można spodziewać się przed rokiem 2019

Cadillac ATS -V Coupe | Amerykańska rakieta

Cadillac wyraźnie nabiera wiatru w żagle, a szef amerykańskiej marki, Johan de Nysschen, ma coraz więcej pomysłów, jak dobić do rocznej sprzedaży na poziomie 500 tysięcy aut. Ostatnio "Caddy" uzyskał większą autonomię w wielkiej rodzinie General Motors, teraz dowiedzieliśmy się o pomyśle, który ma przynieść marce kolejnych klientów.

Cadillac na polskim rynku wtórnym

Dzisiaj trudno znaleźć w ofercie Cadillaca samochód z silnikiem wysokoprężnym. Amerykanie skupiają się głównie na swoim rodzimym rynku, gdzie niepodzielnie królują benzyniaki. Teraz ma się to zmienić. Szef Cadillaca zapowiedział, że w marce trwają zaawansowane prace nad dwoma zupełnie nowymi silnikami Diesla. Na razie wiemy tylko, że będą to konstrukcje cztero- i sześciocylindrowe.

Nowe silniki najpierw trafią do Europy. Cadillaca z Dieslem Europejczycy będą mogli zamówić już w 2019 roku. W 2020 silniki wysokoprężne mają zawitać także do Ameryki Północnej. Czy niemiecka konkurencja ma się czego obawiać?

ZOBACZ TAKŻE :

Cadillac CTS-V | Amerykanie, idźcie tą drogą!

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.