Nowy Hyundai Elantra | Pierwsze szkice [aktualizacja]

Pod koniec tego roku powinniśmy zobaczyć zupełnie nowego Hyundaia Elantrę. Jego premiera spodziewana jest podczas targów w Los Angeles. Na razie Koreańczycy pochwalili się pierwszymi szkicami nadwozia oraz wnętrza auta

Hyundai Genesis | Pierwsza jazda | Demonstracja możliwości

To wciąż tylko szkice koncepcyjne, ale wiemy już czego możemy się spodziewać - stylistycznie auto będzie celować w półkę premium. Nowa Elantra wydaje się być bardziej elegancka, a stylu dodaje jej duży, charakterystyczny grill, ciekawe felgi, przymrużone wąskie światła oraz dynamiczne, wyraźnie zarysowane linie i przetłoczenia. Hyundai podkreśla też "sportowy" charakter nowej generacji. Zobaczymy, co ze szkiców ostanie się do produkcyjnej wersji.

Hyundai Elantra na rynku wtórnym już od...

Na razie musimy ograniczyć się do spekulacji, bo Hyundai nie ujawnił niczego więcej. W sprawie jednostek napędowych najczęściej mówi się o doładowanym, benzynowym silniku 1.6 T-GDI, który miałby mieć moc około 176 KM. Benzyniak w standardzie współpracowałby z sześciobiegowym automatem. Jako opcja ma być dostępna zupełnie nowa dwusprzęgłowa skrzynia o 7 przełożeniach.

Nowa Elantra powinna zadebiutować na listopadowych targach w Los Angeles. Wtedy Hyundai podzieli się z nami wszystkimi szczegółami. Spodziewana data pojawianie się u dealerów marki? Marzec 2016.

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai wygrał wyścig po system Android Auto

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.