Ford Focus ST | Zastrzyk mocy

Ford Performance postanowił zafundować Focusowi ST lekką kurację sterydową. Moc hot hatcha wzrosła o 23 KM. Ceny pakietu startują od 1 900 dolarów

Salon Genewa 2015 | Ford Focus RS | Znów na cztery

Specjalizujący się w zwiększaniu mocy i osiągach dział Forda, Ford Performance, postanowił zadbać o kierowców Focusa ST, którzy mogli poczuć zazdrość na wieść o 345-konnym Focusie RS. Amerykanie przygotowali dla tego modelu zastrzyk mocy.

Opracowany pakiet podkręca moc silnika z 252 KM do 275 KM. Maksymalny moment obrotowy wzrasta do 400 Nm. Inżynierowie zastosowali agresywniejsze mapowanie silnika. Oprócz grzebania w elektronice, zdecydowano się także na nowy intercooler.

Ford Focus już od...

Ceny nowego pakietu Ford Performance startują od 1900 dolarów, czyli około 7 100 złotych. Modyfikacje można zainstalować tylko w autoryzowanych oddziałach Ford Performance, oczywiście bez utraty gwarancji producenta. Amerykanie zapewniają, że podrasowany Focus ST został poddany serii testów na zwykłych drogach i autostradach, a także wykonał niezliczoną ilość okrążeń na Północnej Pętli. Podobno wszędzie sprawował się świetnie.

fot. Ford Performance

ZOBACZ TAKŻE:

Shelby Super Snake | Mocy nigdy dość

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.