Toyota Land Cruiser V8 po liftingu | Kosmetyka

Toyota kontynuuje odświeżanie gamy swoich dużych samochodów 4x4. Po prezentacji nowych generacji Hiluxa i Fortunera, przyszła kolej na odświeżenie największego Land Cruisera. Niestety nowy model nie będzie już oferowany w Europie

Toyota Land Cruiser V8 wycofana z Europy

Toyota Land Cruiser V8 (oznaczenie 200) z powodu coraz ostrzejszych norm emisji spalin zostanie wycofana z oferty marki w krajach Unii Europejskiej. W Polsce auto będzie dostępne do jesieni (w ofercie pozostanie mniejszy Land Cruiser 150). Na pozostałych rynkach, gdzie nie ma tak surowych przepisów, np. w USA czy Australii, Land Cruiser nadal ma stanowić poważną broń Toyoty, więc poddano go modernizacji. My już tego nie doświadczymy, ale zobaczymy co zmieni się w tej luksusowej terenówce.

Najłatwiej dostrzec zupełnie nowy przód z przestylizowanymi lampami, zderzakiem, błotnikami i maską. Modyfikacje maja sprawić, ze największy Land Cruiser będzie wyglądał dostojniej i nowocześniej. Z tyłu dzieje się już znacznie mniej. Zmianie ulegnie układ świateł, spostrzegawcze osoby zauważą także inny zderzak i dłuższą listwę ozdobną na klapie. Ponadto zastosowane będą nowe klamki i nowe boczne listwy boczne ochronne, a gama lakierów poszerzy po dwa kolory: Copper Brown i Onyx Blue.

Toyota Land Cruiser - sprawdź ogłoszenia aut używanych

Wnętrze pojazdu zostanie staranniej wykończone, elementy, z którymi ma się najczęstszy kontakt, będą milsze w dotyku. Przyciski do obsługi poszczególnych systemów zostaną logicznie połączone w grupy, co ułatwi sterowanie. Zmianie ulegnie również zestaw wskaźników, pomiędzy zegarami pojawi się kolorowy wyświetlacz o przekątnej 4,2 cala. Z kolei w wyższych wersjach wyposażenia na środku deski rozdzielczej pojawi się większy, dziewięciocalowy ekran. Przy okazji model wyposażone w najnowsze systemy bezpieczeństwa czynnego.

Odświeżona Toyota Land Cruiser V8 najwcześniej pojawi się w Australii, trafi tam do sprzedaży już w październiku tego roku. Pod maskę będzie mógł trafić jeden z dwóch zmodernizowanych silników V8 - wysokoprężny o pojemności 4,5 litra i mocy 272 KM lub benzynowy 4.6/308 KM.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Fortuner | Nowa generacja oficjalnie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.