Renault Sandero R.S. | Znamy dokładne liczby

Sandero R.S. został zaprojektowany specjalnie z myślą o Ameryce Łacińskiej. Poznaliśmy właśnie dokładne osiągi i cenę budżetowego hot hatcha. Czy powinniśmy żałować, że na 99% nie doczekamy się podobnej Dacii w Europie?

Renault Duster Oroch | Debiut w Buenos Aires

O Renault Sandero R.S. pisaliśmy już na moto.pl w zeszłym miesiącu, kiedy to Renault pochwaliło się projektem budżetowego hot hatcha. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami . Teraz mamy dokładne liczby odnośnie nowego modelu - jego osiągi i cenę.

Przypomnijmy jeszcze, że pod maską Sandero (w Ameryce Łacińskiej Sandero występuje pod marką Renault) drzemie dwulitrowy, wolnossący silnik o mocy 145 KM. Jeżeli zatankujemy małe Renault etanolem, to moc wzrośnie do 150 KM. Jednostka napędowa współpracuje z sześciobiegową, ręczną skrzynią biegów.

Renault chwali się naprawdę świetnymi osiągami. Wskazówka prędkościomierza w Sandero R.S. mija pierwszą "setkę" już po 6 sekundach, a zatrzymuje się dopiero na 202 km/h. Nieźle, jak na tanie Sandero!

No właśnie "tanie". Co to oznacza? W Ameryce Południowej, konkretnie w Brazylii, Renault wyceniło najnowsze dziecko stajni R.S. na około 62 tysiące złotych. Bylibyście zainteresowani takim autem, gdyby było dostępne w Polsce?

ZOBACZ TAKŻE:

Renault Clio R.S. 220 EDC Trophy | Ceny w Polsce | Limitowana seria

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.