Kia Optima | Hybryda w służbie Warszawy

Kia Motors Polska dostarczyła warszawskiemu ratuszowi dziewięć hybrydowych modeli Kia Optima. Przyjazne środowisku auta będą częścią floty stolicy

Kia Optima po liftingu | Znamy ceny

Park samochodowy warszawskiego ratusza powiększył się o dziewięć nowiutkich, hybrydowych samochodów. Urzędnicy zdecydowali się na jeden z najciekawszych modeli klasy średniej, Kię Optimę. To pierwsze hybrydy na usługach stolicy. Przy wyborze nowych aut kierowano się m.in. spalaniem (5,4 l na 100 km) i niską emisją CO2 (125 g/km). Dlaczego akurat Optima w wersji Hybrid? Ponieważ hybrydy bardzo dobrze radzą sobie w ruchu miejskim, a flota ratusza w 90% wykorzystywana jest do jeżdżenia po stolicy.

Warto być eko. Zastąpienie aut spalinowych pojazdami niskoemisyjnymi, pozwala na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i poziomu hałasu na naszych ulicach. Ważny jest też aspekt ekonomiczny, użytkowanie tego typu aut jest znacznie tańsze. - zachwala nowy zakup sekretarz m. st. Warszawy,  Marcin Wojdat.

Kia Optima na rynku wtórnym | Sprawdź oferty

Co to w ogóle za samochód? Na pokładzie Optimy Hybrid pracuje układ napędowy o mocy 190 KM (dwulitrowy silnik benzynowy i niewielki silnik elektryczny). Auto może pochwalić się sprintem do pierwszej "setki" w 9,4 sekundy. Przy tym apetyt na paliwo to tylko 5,4 litra na 100 km. Na niewielkich dystansach Kia może korzystać tylko z silnika elektrycznego i poruszać się w trybie bezemisyjnym.

Na razie na usługi Warszawy trafiło dziewięć hybrydowych samochodów. Znając umiłowanie urzędników do zielonych technologii, to dopiero początek.

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Optima | Nowa generacja

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.