Kia Sportage | Pierwsze szkice przed premierą

Salon samochodowy we Frankfurcie już w przyszłym miesiącu, ale Kia postanowiła podgrzać atmosferę już teraz. Na targach powinniśmy zobaczyć nową generację modelu Sportage. Koreańczycy pochwalili się właśnie trzema koncepcyjnymi szkicami

Kia Picanto po liftingu | Ceny w Polsce

W dzisiejszych czasach segment SUV-ów i crossoverów to jeden z ważniejszych filarów każdej liczącej się na rynku marki. Nie inaczej jest w przypadku Kii. Koreańczycy szykują się właśnie do swojej wielkiej premiery. We Frankfurcie powinniśmy zobaczyć nową generację modelu Sportage (bliźniaczy Hyundai Tucson jest już na rynku). Najwyraźniej Kia nie może się doczekać i wypuściła do sieci trzy oficjalne szkice nowej generacji kompaktowego SUV-a.

Jak to ze szkicami koncepcyjnymi bywa, widzimy na nich samochód o ostrych, odważnych liniach. Oczywiście nie mogło też zabraknąć olbrzymich pięknych felg, które ledwo się mieszczą w wydatnych nadkolach. Przód to charakterystyczny dla Kii "tygrysi nos". Wersja produkcyjna, którą poznamy we Frankfurcie, będzie na pewno stonowana, ale znamy już ogólną koncepcję nowej generacji. Co myślicie o szkicach? Za stylistykę nowego modelu odpowiada główny europejski oddział marki, który mieści się w Niemczech.

Kia Sportage na polskim rynku | Już od...

Jedno ze zdjęć zdradza nam także pomysł na nowe wnętrze Sportage. Kia stawia na nowoczesność i minimalizm. W oczy rzucają się sportowe fotele, duży dotykowy ekran na konsoli środkowej i spłaszczona u dołu kierownica. Nie powinno też zabraknąć metalowych elementów i detali. Zobaczymy co ze szkiców dotrwa do produkcyjnej Kii Sportage. A tę poznamy już we wrześniu. Przed końcem roku powinna ruszyć sprzedaż.

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Optima | Nowa generacja

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.