Lotus Exige 360 Cup | Tylko 50 sztuk

Lotus, mistrz małych, lekkich i świetnie jeżdżących samochodów, przygotował kolejne auto. Tym razem to specjalna wersja modelu Exige. Limitowaną edycję 360 Cup ograniczono do zaledwie 50 egzemplarzy

Na dwóch kołach | Lotus C-01

Przepis na sportowy samochód według Lotusa? Niezbyt duże rozmiary, dobry mocny silnik, świetne prowadzenie i, co oczywiste w tej marce, bardzo niska waga. Właśnie w tym duchu powstał model Exige. Właściciel topowej wersji S nie musi martwić się o osiągi, w końcu na pokładzie pracował wysokoobrotowy silnik V6 3.5 o mocy 350 KM. Pierwsza "setka"? W poniżej 4 sekund.

Co przynosi limitowana, specjalna wersja Exige 360 Cup? Zgodnie z nazwą Brytyjczycy postanowili wzmocnić silnik, więc "V-szóstka" DOHC dostała 10-konnego kopa. Teraz w Lotusie drzemie równe 360 KM. Przyrost mocy może nie jest imponujący, ale inżynierowie zadbali także o nowy pakiet aerodynamiczny i odchudzenie autka. Lotus Exige waży zaledwie 1 130 kg. Z tak lekkim autem 360 KM nie powinno mieć najmniejszych problemów.

Lotus Exige V6 Cup był ulubionym wyborem naszych doświadczonych i obeznanych z motorsportem klientów. Kierowcy cenili w nim świetne zachowanie na torze i wyjątkową stylistykę. Jestem zachwycony wprowadzeniem wersji 360 Cup, która jest jeszcze lepsza. Nowy Exige to poprawiony wygląd, podkręcone osiągi i fenomenalne prowadzenie, tak na torze, jak i na zwykłej drodze. - zachwala limitowaną edycję jeden z szefów Lotusa, Jean-Marc Gales.

Lotus Exige 360 Cup został ograniczony do 50 egzemplarzy. Auto wyceniono na około 370 tysięcy złotych. Potencjalny klient może wybrać jeden z czterech kolorów nadwozia: biały, szary, czarny lub srebrny (wszystkie metallic). Z "tłumu" pozostałych Lotusów Exige 360 Cup wyróżnia się czarnym, matowym dachem.

ZOBACZ TAKŻE:

Lotus Elise 20th Anniversary Edition | Nadal genialny

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.