Pebble Beach 2015 | Lexus LX 570 | Nie SUV, tylko LUV

Nieoferowany na polskim rynku największy model Lexusa przeszedł modernizację. Podobno w LX 570 zmienione zostało wszystko poza wewnętrznym poszyciami drzwi

Lexus LX 570 | Zobacz jak wyglądał poprzedni model

Lexus chce, żeby jego największy model nie nazywać SUV, tylko LUV. Co to jest LUV? To skrót od "Luxury Utility Vehicle". LX 570 ma spełniać dwie role - luksusowego auta i bezkompromisowej terenówki.

Używany LX na polskim rynku

Dosyć mocno wyostrzono wygląd auta. Przede wszystkim wymienić trzeba nowy wlot powietrza do tego z przodu i z tyłu zamontowano światła LED. Pojawiły się 10 ramienne 20 i 21 calowe felgi. Ogólnie nowy Lexus prezentuje się o wiele bardziej agresywnie niż poprzednik. Co jeszcze nowego oferuje Lexus? 6 biegowy automat zastąpiony został 8 biegową przekładnią. System multimedialny, który współpracuje z najnowszą generacją smartfonów wyposażono w 12,3 calowy ekran.

Podwyższono listę wyposażenia seryjnego. System Lexus Safety System, szklany dach, szerokokątna kamera, asystent martwego pola plus całe mnóstwo innych zapewniających bezpieczeństwo gadżetów montuje się fabrycznie.

Pod maską zdecydowanie mniej nowości. Do napędu użyto bez zmian silnika V8 o pojemności 5,7 litra i mocy 383 KM. Moc dostarczana jest na wszystkie cztery koła.

Lexus LX 570 dostępny jest tylko na północnoamerykańskim rynku. Auto jest wycenione na 83 180 dolarów.

ZOBACZ TAKŻE:

Co poszło nie tak? | Najbrzydsze samochody wybranych marek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.