Pebble Beach 2015 | BMW 3.0 CSL Hommage R | Podwójne święto

BMW w Pebble Beach świętuje podwójnie. Model 3.0 CSL Hommage R ma uczcić 40 letni jubileusz powstania BMW w Ameryce Północnej i dla uświetnienia sportowych sukcesów modelu 3.0 CSL, który powstał w 1975 roku

BMW 435i | Test | Lepiej już było

3.0 CSL Hommage R nie jest zupełnie nowym projektem. To rozwój studyjnego modelu, który był zaprezentowany na innych konkursie piękności, w Villa d'Este. Pokazany w USA Hommage R otrzymał charakterystyczne dla wyścigówek z Monachium malowanie - białe z paskami w stylistyce M. Do tego nowy wzór 21 calowych felg.

Używane BMW M3

Nieco więcej ewolucji znalazło się w środku. Karbonowe, kubełkowe fotele pokryto białą skórą i zamontowano sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Do budowy modelu użyto dużo karbonu, który ma głównie za zadanie zmniejszenie masy własnej auta ale i ochronę kierowcy i pasażera. W studyjnym modelu przewidziano również instalację gaśniczą. Na desce rozdzielczej wyświetla się obrys toru po którym jedziemy, z wszystkimi punktami hamowania. W innym miejscu pokazane są czasy przejazdu okrążenia i inne informacje o torze.

GALERIA NOWEGO MODELU BMW

Żeby jeszcze bardziej połączyć kierowcę z samochodem wyścigowym kierowca ma do dyspozycji specjalny kask z Head-up Display , na którego szybie wyświetlają się najważniejsze informacje zarówno o aucie jak i torze.

W 1975 roku w Ameryce Północnej otwarto oficjalne przedstawicielstwo BMW. W tym samym czasie BMW Motorsport wystartowało po raz pierwszy w USA w wyścigach prezentując przy okazji model 3.0 CSL. Już kilka tygodni później Niemcy wygrali 12 godzinny wyścig w Sebring, a na koniec sezonu 3.0 CSL okazał się najlepszym samochodem w serii. BMW ma więc co świętować.

ZOBACZ TAKŻE:

Pebble Beach 2015

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.