Mercedes Klasy C Coupe | Nowy członek rodziny

Mercedes nareszcie zaprezentował najbardziej sportową wersję nowej Klasy C. Wariant Coupe oficjalnie zadebiutuje na salonie we Frankfurcie, a do sprzedaży trafi w grudniu tego roku

Mercedes C 63 AMG Coupe Legacy Edition | Na pożegnanie

Samochód prezentuje się elegancko i dynamicznie. Długa maska, opadająca linia dachu i zadziorny tył nadają autu sportowego charakteru. W wyglądzie nowej Klasy C Coupe można doszukać się pewnych podobieństw do większego i bardziej prestiżowego Mercedes Klasy S Coupe, ale nie jest to wadą.

Używana Klasa C - ogłoszenia

Średniej wielkości coupe od Mercedesa będzie większe niż do tej pory. Nowa Klasa C Coupe ma o 80 mm większy rozstaw osi, jest też o 95 mm dłuższa i 40 mm szersza, co pozytywnie odczują pasażerowie, zwłaszcza z tyłu.

Gama jednostek napędowych będzie składać się z czterech wersji benzynowych i dwóch wysokoprężnych. W pierwszej grupie do wyboru znajdą się: silnik 1.6 o mocy 156 KM (C 180) oraz 2.0 w trzech wariantach mocy: 184 KM (C 200), 211 KM (C 250) lub 245 KM (C 300). Dla zwolenników silników Diesla oferowana będzie jednostka o pojemności 2,1 litra, generująca 170 (C 220 d) lub 204 KM (C 250 d).

Standardowo Klasa C Coupe otrzyma stalowe zawieszenie. Za dopłatą będzie można zdecydować się na jeden z dwóch wariantów ze zmienną siłą tłumienia - komfortowy lub sportowy (w obu przypadkach auto jest obniżona o 15 mm w stosunku do sedana). To jeszcze nie wszystko. Dla najbardziej wymagających dostępne będzie także zawieszenie pneumatyczne Airmatic.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes-AMG C 63 S | Pierwsza jazda | Godny następca

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.