Skoda sprzedała w Chinach 1,5 miliona samochodów

Czeski producent osiągnął kolejny kamień milowy. Od momentu wejścia na chiński rynek dostarczył tamtejszym klientom już 1,5 miliona pojazdów. W najbliższych latach Skoda planuje zwiększenie sprzedaży na swoim najsilniejszym rynku na świecie do ponad pół miliona samochodów rocznie. Początek nowej ery dla marki w Chinach zwiastuje nowy Superb

Skoda rozbuduje zakład w Kvasinach

Tak dobry wynik jest dowodem pomyślnego rozwoju Skody na chińskim rynku, ale marka zamierza dalej szybko się rozwijać, wprowadzając do sprzedaży następne modele samochodów. Kluczowymi elementami na drodze do osiągnięcia tego celu wydają się być nowa Fabia i wyczekiwana, nowa generacja flagowego Superba (zadebiutuje w Chinach na jesieni). Celem firmy jest zwiększenie świadomości marki w Chinach i inspirowanie nowych klientów dynamicznym i nowoczesnym designem.

Modele Skody są dostępne na rynku chińskim od 2007 roku. Od tego czasu marka zwiększyła roczną sprzedaż do 281 400 egzemplarzy w 2014 roku. Stanowi to prawie jedną czwartą całkowitej sprzedaży marki w zeszłym roku. W pierwszej połowie 2015 roku dostarczono 138 300 pojazdów na rynku chińskim - to przełożyło się na wzrost o 5,8% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Chiny od 2010 roku są największym indywidualnym rynkiem dla czeskiego producenta, który wzmacnia swoją pozycję dzięki ścisłej współpracy z Volkswagen Group China i lokalnym partnerem Shanghai Volkswagen (SUW).

W ramach międzynarodowej strategii wzrostu, w ostatnich latach marka stale poszerza gamę modeli dostępnych w Chinach. W 2014 roku oferta czeskiej marki wzrosła do sześciu lokalnie produkowanych samochodów. Gama Skody w Chinach składa się z modeli: Fabia, Rapid, Rapid Spaceback, Octavia, Yeti i Superb.

Nowy okręt flagowy czeskiej marki na rynek chiński będzie produkowany w zakładzie SUW w Ningbo, w południowych Chinach. Kolejnymi miejscami, gdzie lokalnie produkowane są modele Skody, są zakłady znajdujące się w Anting i Yizheng. Samochody marki z fabryk chińskich są sprzedawane na tamtejszym rynku.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowa Skoda Superb | Pierwsza jazda | Do trzech razy sztuka?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.