Fiat 500X Abarth | Plotki, plotki, plotki

Wokół Fiata robi się coraz głośniej. Emocje rozpala zwłaszcza Abarth. Do pogłosek o zbliżającym się wielkimi krokami Abarcie 124 Spider teraz dołączyły plany sportowej wersji Fiata 500X

Wideo | Fiat 500X | Niebieska pigułka

Ostatnio spore zamieszanie wywołały słowa Alfredo Altavilli, jednej z najważniejszych osób w koncernie Fiat. Zapytany o mocne silniki w Fiacie 124 Spider pan Alfredo odparł" "Chcecie mocy i osiągów? Pojawi się wersja Abarth!". Oczywiście ruszyła cała lawina spekulacji o możliwej specyfikacji.

Teraz Alfredo Altavilla podzielił się z nami planami dotyczącymi Abartha. Wynika z nich, że do modeli 124 i 500 ma w najbliższej przyszłości dołączyć zupełnie nowe auto. Dopytany o co może chodzić, dodał, że "500X Abarth to jedna z poważniejszych opcji, które bierzemy pod uwagę". Raz jeszcze motoryzacyjny świat zalała fala plotek i domysłów.

Czego możemy się spodziewać? Najczęściej wymienia się turbodoładowany 1,75-litrowy silnik R4 Alfy Romeo (znany z pięknego modelu 4C), którego moc oscylowałaby wokół 200 KM. Przypomnijmy, że Alfredo Altavilla podkreślał ostatnio, że w Abarthach liczą się przede wszystkim osiągi, a marka nigdy nie ograniczy się tylko do nowych felg, agresywniejszych zderzaków i bojowych, sportowych naklejek. Czekamy więc na pierwsze oficjalne informacje!

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Fiat 500 | Z dużej chmury mały deszcz

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.