Rolls-Royce Ghost by Spofec | Czyste złoto

Czy Rolls-Royce'owi przystoi odwiedzać zakłady tuningowe? My nie jesteśmy przekonani, ale co innego myśli niemiecki tuner Spofec, będący oddziałem Noviteca. W ich ręce wpadł Rolls-Royce Ghost. Co z tego wyszło?

Rolls -Royce oficjalnie zapowiedział crossovera

Niewiele firm decyduje się na ulepszanie Rolls-Royce'ów, które mają w branży opinię samochodów idealnych. Jednak Novitec nie boi się żadnych świętości. Bawarczycy przerabiają dwie luksusowe limuzyny rodem z Wielkiej Brytanii, modele Ghost oraz Wraith. Teraz przedstawili swój nowy pomysł na Ghosta.

Novitec to jeden z tych tunerów, który nie daje się porwać szaleństwu. Zazwyczaj projekty Niemców nie opierają się na podkręconych do granic możliwości silnikach, tysiącach koni i agresywnych pakietach aerodynamicznych. Widzimy to także w tym modelu. Zmiany to duże 22-calowe felgi, lekko przemodelowany przód i zderzaki oraz mały spojler z tyłu. Tuner zachował zdrowy rozsądek. Rolls to dalej Rolls. Na zdjęciach promocyjnych felgi lśnią czystym, rzucającym się w oczy złotem, ale można zdecydować się także na znacznie spokojniejsze barwy.

fot. Novitec

Nie mogło oczywiście zabraknąć kuracji sterydowej dla silnika. Pod maską Novitec oferuje dwa pakiety tuningowe. Jeden wyciąga z silnika Ghosta (V12, 570 KM, 780 Nm)  dodatkowe 115 KM. Z kolei topowa propozycja to już 709 KM mocy i 974 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Niemcy oferują także nowe zawieszenie, które pozwala obniżyć samochód o 40 mm podczas jazdy mniej niż 140 km/h, po przekroczeniu tej prędkości Ghost wraca do normy.

Cena? Novitec jej nie ujawnił, ale możemy być pewni, że to astronomiczna kwota. Rollsa w pełnej krasie możemy zobaczyć na oficjalnym wideo.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Rolls-Royce | Historia najlepszej marki świata

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.