Honda S660 Roadster | Ciekawostka z Japonii

Mamy więc dla Was ciekawostkę prosto z dalekiego Kraju Kwitnącej Wiśni. Wiecie jakie sportowe autko jest najlepsze dla poważnych ludzi w wieku 40+? Okazuje się, że Honda S660. Malutki roadster bije właśnie rekordy sprzedaży

Honda | Zmiana strategii. Civic z Europy, Accord...

Mała Honda S660 Roadster to przedstawiciel popularnego w Japonii segmentu kei car (ich cechą wspólną jest niewielki rozmiar i małe silniki, dzięki czemu kierowcom kei carów przysługują niższe stawki podatków albo niższe ubezpieczenie). S660 ma sportowe zacięcie - na pokładzie pracuje turbodoładowany silnik o pojemności 0,66 litra i mocy 64 KM (maksymalne cyferki w kei carach). Moc trafia na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej ręcznej skrzyni albo bezstopniowej CVT.

Sportowa Honda na rynku wtórnym - najlepsze oferty

Honda S660 okazała się wielkim sukcesem marki. W Japonii już wyprzedano wszystkie auta, jakie przewidziano na ten rok. Jednak nie to jest najciekawsze w tym modelu. Inżynierowie i projektanci Hondy chcieli stworzyć małego i sportowego roadstera z myślą o młodych kierowcach. Okazało się, że S660 robi furorę wśród... klientów, którzy mają powyżej 40 lat. Z danych marki wynika, że aż 80% kierowców S660 przekroczyło czterdziestkę.

fot. Honda | Zegary Hondy S660

Spekuluje się, że już w najbliższej przyszłości Honda może zdecydować się na eksport małego roadstera. W europejskiej wersji S660 na pewno pracowałby większy silnik (najczęściej mówi się o litrowym trzycylindrowcu o mocy przekraczającej 120 KM). Myślicie, że u nas także Honda stałaby się lekarstwem na kryzys wieku średniego?

ZOBACZ TAKŻE:

Honda HR-V | Drugie podejście

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.