Lexus | Jedna marka, dwa okręty flagowe

Motoryzacyjny rynek cały czas się zmienia. Jednym ze znaków naszych czasów jest rosnąca popularność SUV-ów. Zauważyli to Japończycy z Lexusa i postanowili stworzyć nowy flagowy model. Czy do limuzyny LS dołączy SUV z najwyższej półki?

Lexus IS 200tLexus IS 200t fot. Lexus Lexus IS 200t | Nowy silnik, nowa skrzynia

Toyota postanowiła reagować na zmieniającą się sytuację na rynku. Najnowsze wyniki sprzedaży Lexusów nie są do końca zadowalające i Japończycy są zdeterminowani do wprowadzenia do sprzedaży nowego "flagowca". Świadczą o tym słowa Jeffa Brackena, jednej z najważniejszych osób w koncernie.

Potrzebujemy nowego modelu flagowego. I wcale nie musi to być limuzyna. Planujemy do Lexusa LS dodać zupełnie nowy samochód, który również będzie pełnił rolę flagowca. Jakie to będzie auto, zdecydujemy w styczniu. - mówi Jeff.

Oczywiście od razu ruszyła lawina spekulacji. Wydaje się, że najbezpieczniejszym i najrozsądniejszym pomysłem będzie wprowadzenie do oferty nowego luksusowego SUV-a. To dynamicznie rozwijający się segment, który może przynieść marce naprawdę duże zyski. Wszyscy konkurenci potencjalnego nowego "flagowca" Lexusa (Audi Q7, Range Rover, Mercedes GL czy Cadillac Escalade) odnotowały w poprzednim roku bardzo duże wzrosty w sprzedaży. Do wejścia do segmentu przygotowują się także Bentley, Rolls-Royce oraz Maserati.

Używany Lexus już od...

Więcej dowiemy się już na początku 2016 roku. Na zdjęciach prezentujemy nowiutkiego Lexusa RX .

ZOBACZ TAKŻE:

Lexus RC F | Znamy polskie ceny

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA