MINI Connected | Nowa wersja aplikacji

Po pięciu latach MINI Connected przechodzi poważny lifting - nowa wersja aplikacji będzie do ściągnięcia z internetu od połowy sierpnia. Dl aplikacji, skonstruowanej według nowych zasad, najważniejsze są treści o największym znaczeniu. W efekcie MINI Connected będzie w przyszłości coraz bardziej skoncentrowane na funkcjach związanych z jazdą i prowadzeniem auta

Mini Coupe i Mini Roadster | Koniec produkcji

Od teraz aplikacja MINI Connected będzie się składać z następujących elementów:

- MINI Streetwise, - podstawowe funkcje Status, Apps i Profile, - wyszukiwarka online, - sportowe wyświetlacze i miernik przeciążeń, - kalendarz.

MINI Streetwise, nowa aplikacja w ramach MINI Connected, pozwala użytkownikom wyświetlać najlepszą trasę na ich smartfonach, zanim jeszcze podróż się rozpocznie. W kalkulacjach aplikacja bierze pod uwagę poprzednie podróże użytkownika w połączeniu z jego danymi osobistymi, i pokazuje czas trwania podróży oraz zużycie paliwa. Jeśli na tej samej trasie odbyto już kilka podróży, MINI Streetwise jako opcję rekomendowaną poda najwydajniejszą z podróży. Ale użytkownik może ingerować w kalkulacje, podając liczbę postojów, może też zażądać listy i opisu trasy. Informacje te można odczytywać na smartfonie, ale mogą być też wyświetlane na centralnym instrumencie pokładowym po sparowaniu smartfonu z autem.

Szukasz używanego Mini? Sprawdź ogłoszenia

Funkcja "Status" pozwala w każdej chwili sprawdzić lokalizację auta, poziom paliwa, potencjalny zasięg i ostatnią rejestrowaną podróż. Wszystkie zainstalowane (i dostępne) aplikacje można wywołać jednym przyciskiem, otrzymując zarazem informację o tych, których można użyć w samochodzie za pośrednictwem MINI Connected, ale też o aplikacjach obcych, dostępnych za pośrednictwem App Store. W zakładce "Profile" użytkownik może zmienić nazwę/imię swoje i samochodu, zamieścić zdjęcie lub wywołać osobistą statystykę jazdy. Ponadto są tu dostępne instrukcje obsługi i filmy pokazujące wykonywanie niektórych czynności.

Na centralnym wyświetlaczu MINI można wywołać sportowe zegary i miernik przeciążeń. Użytkownik może wówczas przejrzeć prędkość obrotową silnika, wykorzystane zasoby mocy i momentu obrotowego, temperaturę oleju czy generowane aktualnie przez silnik parametry. Natomiast miernik przeciążeń wizualizuje siły działające na samochód - wzdłużnie i poprzecznie.

Wyszukiwarka online pozwala szybko znaleźć miejsca i adresy i transferować je do systemu nawigacyjnego MINI (opcja). Można bezpośrednio z wyszukiwarki inicjować połączenia telefoniczne. MINI Connected pozwala także na dostęp do Kalendarza, który pokazuje wówczas wszystkie zaplanowane spotkania i zdarzenia, wraz ze wszystkimi danymi, jak numery telefonów, nazwiska itp. Adresy miejsc spotkań można bezpośrednio importować do nawigacji samochodu.

ZOBACZ TAKŻE:

Mini Clubman | Większy i sześciodrzwiowy

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.