Kuloodporny Seat Leon w zbliżeniu | Wideo

Na początku lipca informowaliśmy, że stróże prawa z Italii przesiadają się do nowych radiowozów, które dostarczy Seat. Policyjne Leony są specjalnie przygotowane do cężkiej służby, o czym możemy przekonać się na poniższym filmie

Seat Leon | Nowy radiowóz dla włoskiej policji

Samochody przekazane oddziałom Polizia di Stato oraz Carabinieri potrafią wytrzymać nawet ostrzał z potężnej broni Magnum 44. Wysokie bezpieczeństwo policjantów gwarantują opancerzone drzwi i 22-milimetrowe szyby, co potwierdziły przeprowadzone testy.

Używany Seat Leon - ogłoszenia

Po przygotowanej próbie technicy stwierdzili, że gdyby podczas ostrzału wewnątrz samochodu znajdowali się pasażerowie, nikt z nich by nie ucierpiał. Podczas kolejnego testu, policyjny Seat Leon wytrzymał również atak z wyrzutni kamieni - jego laminowane szyby pękły, ale nie rozpadły się na kawałki. Dzięki temu nie poranią one pasażerów siedzących w środku.

Oprócz tego samochody przeszły wyczerpujący sprawdzian, który polegał na przejechaniu 30 tys. km z przerwami tylko na tankowanie, otwieraniu i zamykaniu pancernych drzwi 100 tys. razy oraz próbie pościgowej z prędkością ok. 200 km/h. Po takim przygotowaniu kompakt Seata może pełnić służbę na włoskich drogach.

Policyjne Leony są wyposażone w silnik 2.0 TDI o mocy 150 KM oraz dodatkowe wyposażenie: m.in. uchwyty na broń i kamizelki kuloodporne, specjalne radio i nadajnik GPS, światła ostrzegawcze i syreny, a także przegrodę oddzielającą tylne siedzenia.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Honda Civic Type R vs. Renault Megane R.S. Trophy | Porównanie

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA