Salon Frankfurt 2015 | Suzuki Baleno | Nowy hatchback [aktualizacja]

Suzuki potwierdziło, że podczas salonu samochodowego we Frankfurcie nad Menem zobaczymy zupełnie nowy model marki. Nowy, ale o dobrze znanej nazwie Baleno

Suzuki Swift 1.2 A/T Comfort | Test

Do frankfurckiej premiery zostało już niewiele czasu, więc dociera do nas coraz więcej informacji na temat nowego modelu. Suzuki Baleno jest rozwinięciem koncepcyjnego auta o oznaczeniu iK-2, które zostało zaprezentowane w marcu podczas targów w Genewie. Wcześniej japoński producent poinformował, że finalny model trafi do produkcji seryjnej.

Pamiętasz poprzednie Baleno?

Baleno to zupełnie nowa konstrukcja. Zastosowanie nowej płyty podłogowej umożliwiło połączenie niewielkich rozmiarów z bardzo przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem. Ponadto auto będzie wyposażone w nowoczesne technologie, z których część będzie zupełną nowością w samochodach marki Suzuki.

Pod maską Baleno będzie pracować nowy turbodoładowany silnik Boosterjet o pojemności zaledwie 1 litra. Auto będzie również dostępne z napędem hybrydowym SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki). To napęd typu mild hybrid, w którym silnik elektryczny tylko wspiera benzynowy.

Opublikowane zdjęcia i krótki filmik dowodzą, że finalna wersja samochodu pod względem stylistycznym będzie niemal tożsama z konceptem. Pięciodrzwiowy hatchback prezentuje się nowocześnie, zwłaszcza jak na konserwatywne Suzuki. Według jeszcze niepotwierdzonych informacji, Baleno ma być alternatywą dla Swifta, a nie jego następcą. Oba auta zaliczane będą do segmentu B.

Suzuki miało już w swojej ofercie model Baleno. W latach 1995-2001 w Europie pod tą nazwą oferowało kompaktowego hatchbacka, sedana oraz kombi. Zupełnie nowe Baleno trafi do salonów sprzedaży wiosną 2016 roku.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Suzuki SX4 S-Cross vs. Nissan Qashqai | Porównanie

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.