Nissan 350Z "Króla Driftu" na sprzedaż

Jak to jest być "Królem Driftu" w Tokio? Tego raczej nikt poza nim się nie dowie, ale już niedługo ktoś będzie mógł jeździć jego słynnym Nissanem 350Z

Wideo | Samochody, myjnia, Hannah Ferguson, Paris Hilton i...

Auto, które zagrało u boku filmowego Takashiego siejąc grozę na ulicach Tokio w trzeciej części filmu pt. "Szybcy i wściekli: Tokyo Drift" jest obecnie na sprzedaż. 350Z zagrało w kilku kluczowych scenach filmu, m.in. w trakcie słynnego perfekcyjnego driftu przez parking, czy finałowej walce na górskiej trasie.

Na potrzeby produkcji auto zostało przebudowane i posiada dedykowany pakiet zderzaków i spoilerów renomowanej firmy Veilside, felgi oraz masę tuningowych dodatków. We wnętrzu pojawiła się m.in. klatka bezpieczeństwa, sportowa kierownica i inne dodatki. Pod maską zagościł zestaw dwóch turbin APS, który podniósł seryjną moc z 280 KM do aż 430 KM i 570 Nm momentu obrotowego. Trafia ona na koła za pomocą ręcznej skrzyni biegów uzbrojonej w sprzęgło Nismo oraz dyferencjał od nadwornego tunera Nissana.

Używany Nissan 370Z - sprawdź ogłoszenia

Auto wystawione jest w salonie Cheshire Classic Cars i kosztuje niespełna 150 000 funtów, czyli ponad 880 000 złotych. Na szczęście dzięki nowym przepisom, jeżeli ktoś z Was zdecyduje się na zakup tego egzemplarza, to będzie mógł go zarejestrować w naszym kraju mimo kierownicy po prawej stronie. Kto chce zostać "Królem Driftu"?

ZOBACZ TAKŻE:

Motoryzacja na ekranie | Bullitt, Kowalski i inne legendy

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.