Mapy HERE | Audi, BMW i Mercedes kupują nawigację od Nokii

Po sprzedaniu przez Nokię działu odpowiedzialnego za komórki Microsoftowi w rękach Finów pozostało parę naprawdę ciekawych aplikacji. Jedną z najciekawszych usług były Mapy HERE, które Nokia właśnie postanowiła sprzedać wielkiej trójce niemieckich producentów samochodów

Najczęściej poszukiwane nawigacje samochodowe

O sprzedaży usługi Mapy HERE przez Nokię od dłuższego czasu krążyło wiele plotek. Dzisiaj oficjalnie dowiedzieliśmy się do kogo trafią. Nokia podpisała wstępną umowę z Audi, BMW oraz Daimlerem. Porozumienie zostało już osiągnięte, teraz czekamy na dopełnienie wszystkich formalności. Ostateczna umowa zostanie podpisana na początku 2016 roku.

Trzech producentów postanowiło nabyć HERE i podzielić się udziałami po równo, żadna firma nie będzie się ubiegać o dominującą pozycję. Umowa nie pozwala także Audi, BMW ani Mercedesowi zawłaszczyć sobie usługi. Mapy HERE w dalszym ciągu będą niezależnym projektem - HERE pozostanie otwarte i dostępne dla wszystkich, nie tylko w branży motoryzacyjnej, więc nie ma co się obawiać, że mapy znikną z naszych smartfonów. Przypominamy tylko, że nawigacja Nokii już teraz obejmuje mapy prawie 200 krajów i działa w ponad 50 językach. Co ważne na smartfonach można z niej korzystać także w trybie offline.

Po co producentom samochodów usługa HERE? Nie tylko dla podwyższenia jakości nawigacji, ale także rozwijania tak popularnych ostatnio autonomicznych systemów sterowania samochodami.

HERE będzie odgrywać kluczową rolę w cyfrowej rewolucji przemieszczania się samochodami. Połączenie wysokiej jakości map i danych przekazywanych na bieżąco z samochodów sprawi, że jazda będzie bezpieczniejsza i prostsza. Dla wszystkich. - zaznacza jeden z szefów BMW.

ZOBACZ TAKŻE:

Do celu za darmo | Najlepsze bezpłatne nawigacje samochodowe

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.