Lexus RC 200t | Do kompletu

Po modelach NX oraz IS również sportowe coupe o oznaczeniu RC otrzyma nowy dwulitrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem

Lexus IS 200tLexus IS 200t fot. Lexus Lexus IS 200t | Nowy silnik, nowa skrzynia

Czterocylindrowa jednostka, wyposażona w turbosprężarką typu twin-scroll oraz układ zmiennych faz rozrządu VVTi-W, generuje 245 KM mocy i 350 Nm momentu obrotowego. Silnik standardowo współpracuje z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów, która przekazuje napęd na tylne koła.

W tej wersji Lexus RC będzie w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w czasie 7,5 sekundy i osiągnąć maksymalnie 230 km/h. Przeciętne osiągi, jak na tego typu model, ma rekompensować niski apetyt silnika na paliwo. Producent obiecuje średnie zużycie paliwa na poziomie 7,2 l/100 km.

Również w podstawowej odmianie silnikowej  Lexus RC dostępny będzie z pakietem F Sport, z którym samochód ma inaczej zestrojone zawieszenie, jest wyposażony w mechanizm różnicowy Torsen o podwyższonym tarciu wewnętrznym oraz posiada funkcję elektronicznej modulacji charakterystyki zawieszenia pneumatycznego AVS (reguluje tłumienie amortyzatorów niezależnie dla każdego z czterech kół).

Nowy Lexus RC 200t pojawi się w sprzedaży w Europie pod koniec tego roku.

Na zdjęciach Lexus RC 350.

ZOBACZ TAKŻE:

Lexus RC F | Znamy polskie ceny

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.