Alfa Romeo Quadrifoglio Verde | Mercedes-AMG i BMW M mają się czego obawiać?

Nie zdążyły jeszcze opaść emocje po prezentacji Alfy Romeo Giulii, a z obozu Włochów dochodzą do nas nowe informacje. Alfa ma nowy pomysł na Quadrifoglio Verde. Charakterystyczna czterolistna koniczyna stanie się konkurentem dla AMG i M GmbH

Alfa Romeo Giulietta Sprint | Pierwsza jazda | Sportowy duch

Przeznaczenie nowej Alfy Romeo Giulia Quadrifoglio Verde wydaje się jasne - auto ma bez kompleksów zmierzyć się z BMW M3. Okazuje się, że to wcale nie jednorazowy wyskok Włochów. Alfa Romeo na poważnie rozważa uczynienie z Quadrifoglio Verde swojego "nadwornego tunera". Zielona koniczyna stanie się dokładnie tym samym co litera "M" dla BMW albo magiczna fraza "AMG" dla Mercedesa.

Aktualnie w ofercie Alfy możemy zamówić MiTo i Giuliettę w wersji Quadrifoglio Verde, w której są lepiej wyposażone, a pod maską pracują trochę mocniejsze silniki. Niedługo to się zmieni. Znaczek Quadrifoglio Verde w najbliższej przyszłości będzie oznaczał prawdziwie sportowy samochód, a nie tylko trochę wzmocniony. Przykładowo możemy spodziewać się, że nowa Giulietta QV rzuci wyzwanie Mercedesowi A45 AMG.

Mała Alfa już od...

Czy niemiecka konkurencja ma się czego obawiać? Na pewno wielkim atutem Alfy Romeo jest fakt, że należy do dużej rodziny Fiata, a więc jest spokrewniona z Ferrari. To właśnie w Maranello mają powstawać silniki dla Quadrifoglio Verde i tam sportowym Alfom będą nadawane ostateczne szlify. Pozostaje nam tylko czekać i trzymać za Alfę kciuki.

ZOBACZ TAKŻE:

Alfa Romeo Giulia już oficjalnie

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o: