We Frankfurcie zobaczymy nowe światła Audi

Audi od dłuższego czasu eksperymentuje z oświetleniem OLED. We Frankfurcie wreszcie zobaczymy pierwsze podejście do wdrożenia takich świateł do produkcji seryjnej, na razie na pojeździe studyjnym

Lamborghini Huracan LP 610-4 | Test | Warto mieć marzenia

Na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie zostaną zaprezentowane nowe reflektory Matrix OLED. Audi dumnie nazywa siebie "marką wiodącą w zakresie techniki oświetlenia samochodowego" - takie miano zobowiązuje i Niemcy już od dłuższego czasu eksperymentują z oświetleniem OLED. Dotąd mogliśmy podziwiać efekty ich prac na kilku konceptach. We Frankfurcie także ujrzymy model studyjny, ale już bardzo bliski samochodom produkcyjnym.

O co tyle krzyku? Oświetlenie OLED da producentom samochodów nowe możliwości. Światło osiąga najwyższy poziom homogeniczności, nie rzuca cienia, nie wymaga stosowania reflektorów czy światłowodów, a jasność może być regulowana. Co więcej, OLED to technologia bardzo lekka i wydajna, która praktycznie nie potrzebuje chłodzenia. Ta technologia jest cały czas rozwijana, a dzięki zwiększeniu natężenia oświetlenia można ją już wykorzystać w kierunkowskazach i światłach hamowania.

Sportowe Audi już od...

Nowe oświetlenie na pewno zostanie polubione przez stylistów. W najbliższej przyszłości światła OLED będą wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego, to pozwoli na praktycznie dowolne formowanie reflektorów i pasów oświetlenia. We Frankfurcie Audi pokaże pierwsze auto z nowymi światłami i będziemy mogli ocenić, czy nadchodzi stylistyczna rewolucja.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowości Audi | Teraz Q7 i A4, później Q1, Q6 i Q8

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.