Jaguar F-Pace | Ogień i lód | Nowe zdjęcia

Na Jaguara F-Pace poczekamy do 2016 roku, ale Brytyjczycy już podkręcają temperaturę przed premierą. Niedawno SUV Jaguara pomagał zespołowi Sky w Tour de France, teraz Jaguar pokazał kilka nowych zdjęć F-Pace'a w ekstremalnych warunkach

Nowe Porsche Cayenne | Ceny w Polsce

Jaguar F-Pace to wciąż model, który znajduje się na etapie prototypu. Pierwsze egzemplarze powinny pojawić się na drogach już w 2016 roku. Ostatnie miesiące upłynęły pod hasłem "testy, testy i jeszcze więcej testów". Najpierw SUV zmierzył się z morderczym etapem Tour de France, a teraz Brytyjczycy dumnie prezentują nowe zdjęcia z kolejnych zmagań F-Pace'a. Tym razem "JAG" musiał zmierzyć się z palącym słońcem pustyni i skrajnie mroźnymi zimowymi warunkami.

Co już wiemy o nadchodzącym modelu? Jaguar nie przesadził ze stylistyką - auto jest stonowane i eleganckie, co na pewno wielu klientów uzna za zaletę. W F-Pace od razu rozpoznamy Jaguara, wystarczy spojrzeć na charakterystyczne LED-owe przednie światła w kształcie litery J oraz tylne, bardzo podobne do tych z F-Type'a.

fot. Jaguar

Pod maską możemy spodziewać się jednostek z aktualnych modeli koncernu. Nikogo więc nie zdziwi V6 3.0 Turbo. W Jaguarze chwalą się, że najmocniejsza wersja F-Pace'a bez większych trudności przekroczy barierę 300 km/h, a do tego niezbędna wydaje się pięciolitrowa "V-ósemka" (jej moc waha się od 385 do 550 KM). Diesel zostanie zapewne zapożyczony z Land Rovera (3.0 V6). Jak to z SUV-ami bywa, twórcy zarzekają się, że ich auto nie będzie bało się wycieczki w trudniejszy teren, choć ostrożnie podkreślają, że domeną F-Pace'a będą zwykłe asfaltowe drogi.

ZOBACZ TAKŻE:

Jaguar XE | Ceny w Polsce | 5 lat gwarancji

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.