Nowy lider sprzedaży? | Zażarty bój Volkswagena i Toyoty

Walka na samym motoryzacyjnym szczycie trwa w najlepsze. Właśnie poznaliśmy globalne wyniki sprzedaży za pierwsze półrocze 2015 roku. Koncern VAG nieznacznie wyprzedził dotychczasowego lidera, Toyotę. Czy Niemcy utrzymają pierwsze miejsce do końca roku?

Top 10 | Polski nr 1 w czerwcu | Już nie Octavia

Walka o miano największego koncernu samochodowego to od dawna starcie trzech gigantów - Volkswagena, General Motors i Toyoty. Ostatnie lata to czas Toyoty, której po piętach deptał VAG. Rok temu Japończycy sprzedali 10,23 miliona samochodów, Niemcy - 10,14, a Amerykanie - 9,92.

Pierwsza połowa tego roku nie jest zbyt łaskawa dla wszystkich producentów samochodów. Cała trójka odnotowała spadki sprzedaży w porównaniu z pierwszym półroczem 2014. Toyota sprzedała o 1,5% mniej aut, GM o 1,2%, za to najmniejsze spadki odnotował niemiecki superkoncern - tylko 0,5%.

To pozwoliło Grupie Volkswagena znaleźć się na sprzedażowym szczycie. Koncern VAG w skali całego świata sprzedał 5,04 miliona samochodów, Toyota 5,02 miliona, a trzeci GM może pochwalić się wynikiem 4,86 miliona. Różnica między liderem i wiceliderem to zaledwie 20 tysięcy samochodów. Czy Grupie Volkswagen uda się utrzymać pierwsze miejsce do końca roku? Toyota na pewno nie odpuści.

"Marki koncernu Volkswagen w pierwszym półroczu rozwijały się pozytywnie, mimo że sytuacja na niektórych rynkach okazała się trudna. Oprócz Ameryki Południowej i Rosji należał do nich także rynek chiński, który od początku roku stale się kurczył, w samym czerwcu, po raz pierwszy od wielu lat, zanotował spadek. Aktualne zmiany w Chinach dotknęły także markę Volkswagen Samochody Osobowe, tamtejszego lidera", powiedział członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu koncernu Volkswagen - Christian Klingler.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Mirai | Wodorowa nowość rozchwytywana przez klientów

Więcej o:
Copyright © Agora SA