Nowy rekord przyspieszenia od 0 do 100 km/h

Który samochód jest królem przyspieszenia? Koenigsegg One:1, krwistoczerwone Ferrari, Bugatti, jakiś byk ze stajni Lambo czy może potężny muscle car zza Oceanu? Otóż nie... Rekord w sprincie na pierwszą setkę został właśnie pobity przez niemieckich studentów

Lamborghini Huracan i modelka | Lepsza wersja

Grupa studentów, Green Team, z uniwersytetu w Stuttgarcie właśnie ustanowiła nowy rekord w przyspieszeniu od 0 do 100 km/h. Prototypowy bolid potrzebował do rozpędzenia się do pierwszej setki zaledwie 1,779 sekundy!

Gdzie tkwi sekret niemieckich studentów i ich oszałamiającego wyniku? Świetny stosunek mocy do masy. W Green Team EV pracują cztery silniki elektryczne, które generują łączną moc 136 KM. Niby niedużo, ale elektryczna Formuła ze Stuttgartu waży zaledwie 160 kg. Daje to lepszy stosunek koni mechanicznych do kilogramów niż supersamochody pokroju Bugatti Veyron czy Porsche 918 Spyder. Green Team EV został stworzony do rywalizacji z innymi studentami i pobił poprzedni rekord aż o... 0,006 sekundy.

 

Rekord w kategorii "najszybszy elektryczny samochód" wciąż jest nieoficjalny. Na potwierdzenie i wpisanie do Księgi Rekordów Guinnessa studenci będą musieli jeszcze poczekać parę tygodni. Niemniej ich wynik i tak robi ogromne wrażenie.

ZOBACZ TAKŻE:

Ferrari 488 GTB | Turbometamorfoza

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.