Miasteczko dla autonomicznych samochodów

W motoryzacji możemy obserwować istny wyścig samochodów autonomicznych. Google od dawna pracuje nad swoim autem, również inni producenci prześcigają się w dodawaniu kolejnych asystentów kierowcy. Teraz firmy będą miały gdzie bezpiecznie testować swoje pomysły

Wideo | Google - samochód bez kierownicy

Samochody autonomiczne wszelkiej maści są teraz w natarciu, cały czas słyszymy o kolejnych udanych próbach i testach. Niedawno pisaliśmy o wyprawach auta Google'a na miasto, pierwszym poważnym wypadku i Audi RS7, które bez kierowcy biło rekordy na torze Sonoma Raceway. Teraz nadeszły do nas wieści z Michigan. Tamtejszy uniwersytet zbudował całe miasteczko przeznaczone do testowania samodzielnych aut.

Miasteczko zajmuje 32 akry i na jego terenie znajduje się tak naprawdę wszystko - zwykłe skrzyżowania, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, rondo, tunel, most, parking, różne nawierzchnie, budynki, chodniki, przejścia dla pieszych, a także fragment czteropasmowej autostrady... Wybudowanie kompleksu kosztowało 6,5 miliona dolarów.

 

Obiekt w Ann Arbor został właśnie otwarty i czeka na pierwsze samochody. W finansowanie ośrodka, oprócz amerykańskie rządu i uczelni w Michigan, zaangażowane były także takie marki jak Ford, General Motors, Toyota, Nissan i Honda.

ZOBACZ TAKŻE:

Alfa Romeo Giulia już oficjalnie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.