Nissan Micra | Nowa filozofia producenta

Nowa generacja Nissana Micry może się znacząco różnić od małego mieszczucha, którego znamy. Jeden z szefów Nissana zdradził pomysł na Micrę - ma odrobinę urosnąć i być znacznie lepiej wyposażona

Nissan Pulsar | Ceny w Polsce

Trevor Mann, jedna z ważniejszych osób w Nissanie, zdradziła niedawno kilka faktów na temat Micry. Nie bez powodu zaczęliśmy od zdjęcia konceptu Nissan Sway z Genewy - to właśnie na nim w znacznej mierze nowa generacja Micry będzie bazować.

Wiele osób zarzucało Nissanowi, że aktualna Micra nie może pochwalić się wysoką jakością wykonania. Auto ustępowało bezpośrednim konkurentom z Europy, Japonii i Korei. Winą zazwyczaj obarczano przeniesienie produkcji do Indii (nowa generacja powinna wrócić do Europy). Trevor Mann oczywiście broni indyjskich zakładów Nissana, ale przyznaje, że nowa Micra będzie prezentowała zupełnie inną jakość, a jej poprawę odczujemy momentalnie. To zupełnie nowy pomysł Japończyków na ten model. Micra stanie się o wiele lepiej wykonana i otrzyma bardzo bogate wyposażenie już w podstawowych wersjach. W porównaniu z aktualną generacją autko zauważalnie urośnie, choć dalej będzie reprezentować segment B.

Szukasz używanej Micry? Zobacz oferty z Polski

Co może oznaczać powiększenie Micry? Nissan szykuje się do wprowadzenia nowego, miejskiego modelu. Zapytany, Trevor Mann ani nie potwierdził, ani nie zdementował tych pogłosek. Zapewnił tylko, że Nissan uważnie obserwuje europejski rynek i trzyma rękę na pulsie.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Nissan Qashqai | Prezentacja modelu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.