Ford F-150 Limited | Luksus po amerykańsku

Ford F-150 to najchętniej kupowany samochód w Stanach Zjednoczonych. Wielu klientów domagało się bogato wyposażonej, luksusowej wersji popularnego pickupa. Ford wyszedł im na przeciw i zaprezentował Forda F-150 Limited

Nowy Chevrolet Camaro | Mustang ma się czego obawiać

Ford F-150 to ulubiony samochód Amerykanów, o czym świadczą rokroczne, znakomite wyniki sprzedaży. W 2014 roku pickup Forda trafił do 753 tysięcy Amerykanów, a główny konkurent, drugi na liście Chevrolet Silverado rozszedł się w 530 tysiącach egzemplarzy. Wielu kierowców domagało się od Forda modelu F-150 z wyposażeniem z najwyższej półki, wręcz jakości znanej z klasy premium. Nie każdy traktuje pickupa jak narzędzie pracy. Odpowiedzią na prośby jest najdroższa odmiana Limited. Auto trafi do salonów Forda pod koniec roku.

Co oznacza luksus w amerykańskim wydaniu? 22-calowe felgi z polerowanego aluminium, fotele ze skóry Mojave z funkcją masażu, wykończenie wnętrza z aluminium, skóry i drewna eukaliptusa, 10-głośnikowy zestaw audio Sony, przemodelowany grill z napisem "Limited", chromowane akcenty na karoserii i cała masa obowiązkowych plakietek podkreślających, że mamy do czynienia z najbogatszą wersją.

Pod wielką maską Forda F-150 Limited pracuje 3,5-litrowa V-szóstka EcoBoost o mocy 365 KM i 570 Nm maksymalnego momentu.

fot. Ford

Najbardziej luksusowa odmiana Forda F-150 nie jest tania. Jej ceny rozpoczynają się od 60, a kończą na 70 tysiącach dolarów za Forda wypakowanego wszystkimi dodatkami. Daje to nam widełki cenowe 225 000 - 263 000 złotych przy dzisiejszym kursie. Dużo! Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zwykły F-150 to wydatek rzędu 26 tysięcy dolarów, czyli niecałe 100 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mustang | Znamy osiągi i techniczne detale

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.