Porsche Pajun | We Frankfurcie zobaczymy małą Panamerę?

Plotki o nowych modelach Porsche pojawiają się raz za razem. Pierwsze informacje o limuzynie, "mniejszej Panamerze" zaczęły napływać już w 2012 roku. Teraz coraz więcej wskazuje, że nowe Porsche może pojawić się we Frankfurcie

Konfrontacja | Mercedes-AMG GT S vs. Porsche 911 Carrera 4 GTS

Plotki o zupełnie nowym Porsche nabierają ostatnio na sile. Wiele osób z branży spekuluje, że zobaczymy je już na tegorocznym Salonie Samochodowym we Frankfurcie. Pajun, bo taką roboczą nazwę otrzymał nowy model, miałby być mniejszą odmianą Panamery i konkurować z samochodami pokroju BMW serii 5 i Mercedesa klasy E. Nazwa nowego auta ze Stuttgartu pochodzi od wyrazów Panamera Junior.

Najciekawsze wydają się spekulacje o napędzie zbliżającego się Porsche. Producent ze Stuttgartu może rzucić wyzwanie Tesli Model S i postawić na w pełni elektryczne auto. Pajun byłby wyposażony w dwa silniki elektryczne, których łączna moc sięgałaby 400, 500 lub nawet 600 KM. Konie mechaniczne trafiałby oczywiście na wszystkie cztery koła. Zasięg elektrycznego Porsche również byłby na najwyższym poziomie - szef działu badań i rozwoju marki Wolfgang Hatz już dawno zapowiedział, że Porsche wypuści elektryczne auto dopiero kiedy zasięg i czas ładowania będą w pełni satysfakcjonujące. Nie wydaje się również prawdopodobne, by Porsche postawiło tylko i wyłącznie na silniki elektryczne. Jest bardziej niż pewne, że Pajun pojawi się z klasycznym, spalinowym silnikiem i/lub układem hybrydowym.

Na więcej informacji musimy poczekać do Frankfurtu, gdzie Porsche powinno wreszcie zaprezentować Pajuna. Kiedy mógłby on pojawić się na rynku? Nową sportową limuzynę zobaczymy na drogach pewnie w okolicach 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche Panamera S E-Hybrid | Test | Biały niedźwiedź

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.