Bonneville Speed Week 2015 | Nie będzie bicia rekordów

Mamy bardzo smutną informację dla wszystkich maniaków prędkości. Tegoroczna edycja Bonneville Speed Week została odwołana. Na przeszkodzie stanęły niesprzyjające warunki pogodowe

Następca Ferrari LaFerrari pokona barierę 500 km/h

Niestety, tegoroczna edycja słynnego Speed Week Bonneville została odwołana przez organizatorów. Podobnie jak rok temu na przeszkodzie stanęły niesprzyjające warunki pogodowe. Pokrywa soli na Bonneville Salt Flats jest bardzo cienka, mokra, a w niektórych miejscach po prostu stoi błoto.

Amerykanie walczyli do ostatniej chwili, ale udało im się tylko wyznaczyć odcinek o długości 2,25 mili (3,6 kilometra), co jest niewystarczające do bezpiecznego bicia rekordów prędkości. Absolutne minimum to 3 mile (4,8 kilometra), ale do prawdziwego ścigania się potrzeba znacznie więcej - przykładowo dla pojazdów poruszających się z prędkością ponad 600 km/h przepisy nakazują prostą o minimalnej długości 9 mil (14,5 kilometra).

Informacja jest tym smutniejsza, że to drugi rok z rzędu, kiedy maniacy prędkości muszą obejść się smakiem. Na edycję 2015 szykowało się około 600 kierowców. Niestety, żaden rekord nie zostanie pobity. Może za rok. Trzymamy kciuki.

ZOBACZ TAKŻE:

Lamborghini Huracan LP 610-4 | Test | Warto mieć marzenia

Więcej o: