Mazda MX-5 | Pierwsza sztuka za 55 tysięcy dolarów

Jednym z głównych atutów Mazdy MX-5 jest oczywiście bardzo przystępna cena. Jednak jeden z pierwszych roadsterów nowej generacji został sprzedany za znacznie więcej

Mazda CX-3 | Ceny w Polsce | Dobrze wyposażona

55 tysięcy dolarów, czyli ponad 200 tysięcy złotych za Mazdę MX-5 to bardzo wygórowana cena. I to nawet za limitowaną do 1000 sztuk edycję Mazda MX-5 Launch Edition (m.in. specjalny czerwony lakier Soul Red, skórzana tapicerka, system audio BOSE i najbogatsze wyposażenie). Tak wysoko wyceniona Mazda MX-5 trafiła na aukcję na serwisie Proxibit. Zwycięzca licytacji "przepłacił" 25 tysięcy dolarów... Oczywiście w szczytnym celu. Wszystkie pieniądze z aukcji trafią na konto szpitala dziecięcego St. Jude Children Research Hospital.

Mazda MX-5 lada chwila pojawi się na polskich drogach. Znamy już wszystkie szczegóły na temat roadstera, a na oficjalnej stronie Mazdy możemy złożyć zamówienie na MX-5. Jeżeli chodzi o ceny , to Mazda MX-5 okazuje się bezkonkurencyjna. Piękne, świetnie jeżdżące małe autko możemy już mieć od 89 900 złotych. Trudno znaleźć inne podobne auto o tak przystępnej cenie. Podstawową wersję ważącego zaledwie 975 kg roadstera napędza wolnossący silnik 1.5 Skyactive-G o mocy 131 KM. Topowa jednostka to 2.0 o mocy 160 KM i 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda MX-5 | Czwarta generacja

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.