Dodge Charger Hellcat vs Nissan GT-R | Kto szybszy?

Amerykanie postanowili zestawić ze sobą dwa samochody z dwóch różnych bajek. Kto okaże się szybszy na 1/4 mili: potężny 700-konny muscle car czy technologiczny majstersztyk z Japonii?

Najlepszy sportowy samochód z USA

Mamy dla Was ciekawostkę ze Stanów. Amerykanie postanowili sprawdzić, który samochód jest szybszy. Typowo amerykański potwór, rasowy muscle car Dodge Charger Hellcat czy może Nissan GT-R. Rywalizację dwóch aut z zupełnie innych motoryzacyjnych bajek uwieczniono na filmie. Przypomnijmy jeszcze, że Dodge do Chargera wsadził potężną V-ósemkę o pojemności 6,2 litra i obłędnej mocy 707 KM. Z kolei Japończycy zdecydowali się na mniejszą jednostkę V6 o mocy 550 KM. Mocowo auta dzieli prawdziwa przepaść, ale Charger jest zdecydowanie cięższy od GT-R'a (1 740 kg do 2 115 kg).

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem wszystkich problemów i wątpliwości jest klasyczny pojedynek na 1/4 mili. Amerykanie wzięli obydwa auta na tor dla prawdziwych dragsterów. Kto okazał się szybszy? Nissan GT-R czy Dodge Charger Hellcat? Nie piszemy już więcej i zapraszamy do obejrzenia filmu.

 

Według zapewnień twórców filmiku obydwa samochody nie były w żaden sposób przerabiane, na tor ruszyły w specyfikacji takiej jak można zakupić w salonie. Co myślicie o wyniku?

ZOBACZ TAKŻE:

Dodge Challenger SRT Hellcat | Osiągi

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.