LandWind X7 | Range Rover Evoque po chińsku

Podobno kopiowanie jest najwyższą formą uznania... Jeżeli to prawda, to zarząd Range Rovera musi właśnie pękać z dumy. Chińczycy zaprezentowali LandWind X7, który do złudzenia przypomina Range Rovera Evoque. Przypadek?

Range Rover Evoque po liftingu

Kierowcy z Azji poznali ostateczny wygląd nowego modelu firmy LandWind o nazwie X7. Samochód właśnie wchodzi do produkcji, a pierwsze egzemplarze X7 trafią do klientów już w przyszłym miesiącu. Za około 82 tysiące złotych Chińczycy otrzymają nowocześnie wyglądającego SUV-a z dwulitrowym, turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem o pojemności 2.0 i mocy 188 KM.

Nie da się ukryć, że nowy samochód z Państwa Środka do złudzenia przypomina Range Rovera Evoque. Kontrowersje wokół modelu X7 narastały już od pierwszej prezentacji LandWinda, ponieważ koncern Jaguar Land Rover Automotive nie zamierzał pozwolić na tak jawny plagiat ich samochodu. Zwłaszcza, że marka Range Rover jest oficjalnie obecna w Chinach, a w salonach można dostać oryginalnego Evoque'a. W Chinach za najmniejszego Range'a trzeba zapłacić ponad 220 tysięcy złotych. LandWind X7 kosztuje 2,5 raza mniej...

W starciu z chińskim konkurentem JLR poniósł porażkę. Okazało się, że Chińczycy nie zamierzają się przejmować sprzeciwem Brytyjczyków, a ci nie mają żadnych środków prawnych, by przeciwdziałać nawet tak jawnemu kopiowaniu ich produktu. Zdaje się, że w Chinach nie słyszano jeszcze o prawach autorskich.

ZOBACZ TAKŻE:

Land Rover Defender | Ostatni rok legendy

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.