Fiat 124 Spider | Nikt nie będzie narzekał na brak mocy!

Nowego Fiata 124 Spider możemy spodziewać się pod koniec roku. Na razie wiemy, że konstrukcyjnie będzie opierał się na Mazdzie MX-5. Jednak jak zapewniają Włosi nie będzie to tylko Mazda z nowym znaczkiem. Odrobinę różni się podejście firm do swoich roadsterów

Mazda MX-5 | Ceny w Polsce | Bezkonkurencyjna

Nowy Fiat 124 Spider będzie bazował na Mazdzie MX-5. Włosi zarzekają się, że nie będzie to prosta kalka, Mazda ze znaczkiem Fiata, a samochód z własnym, unikalnym wyglądem. Na pierwsze oficjalne zdjęcia małego roadstera przyjdzie nam poczekać zapewne do końcówki roku, ale już teraz dowiedzieliśmy się trochę o podejściu Fiata do mocy w modelu 124 Spider.

Mazda od zawsze wychodziła z założenia, że w MX-5 na pierwszym miejscu jest niska waga i świetne prowadzenie, a mocne silniki są o wiele mniej ważne. Inaczej do tematu roadstera podchodzą Włosi. Zwykły Fiat 124 Spider będzie pewnie oferował podobne silniki, co Mazda, ale od czego Fiat ma Abartha? Zapytany o szczegóły Spidera Alfredo Altavilla oparł "Chcecie mocy i osiągów? Pojawi się wersja Abarth!". Jedna z najważniejszych osób w koncernie podkreśla, że w Abarthach liczą się przede wszystkim osiągi, a marka nigdy nie ograniczy się tylko do nowych felg, agresywniejszych zderzaków i bojowych, sportowych naklejek. Ma być szybko!

Zdjęcia, które zamieściliśmy to na razie tylko spekulacje na temat ewentualnego wyglądu Fiata 124 Spider i parę szpiegowskich fotek. Możliwe, że roadstera Fiata poznamy już w listopadzie w Los Angeles. Wtedy Fiat powinien pochwalić się wszystkimi szczegółami.

ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Fiat 500 | Z dużej chmury mały deszcz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.