Pebble Beach 2015 | BMW zaprezentuje dwa nowe koncepty

Na zbliżającym się słynnym konkursie motoryzacyjnej elegancji w Pebble Beach BMW zaprezentuje dwa zupełnie nowe koncepty. Na razie wiemy tylko, że możemy spodziewać się jakiegoś spektakularnego sportowego samochodu. Co to może być?

Aukcje | Rekordy, auta gwiazd i unikat na sprzedaż

BMW zapowiedziało, że na tegorocznym konkursie elegancji w Pebble Beach zaprezentuje dwa koncepty. Co więcej, mają to być dwa zupełnie nowe samochody, dlatego od razu możemy wykluczyć najnowszy koncept Bawarczyków, czyli spektakularne BMW 3.0 CSL Hommage . BMW jest bardzo tajemnicze - lakoniczną informację opatrzyło tylko zdjęciem kierownicy, wyglądającej jak wprost wyjęta z wyścigowego bolidu. Czego więc możemy się spodziewać?

Media obstawiają jakąś wariację na temat hybrydowego i8. Mogłaby to być nowa wizja tego nowoczesnego samochodu albo po prostu ulepszona, wzmocniona wersja obecnej generacji, którą ochrzczono by mianem BMW i8S. Wedle plotek BMW pracuje nad podobnym projektem - miałby to być prezent na stulecie marki, a to już w 2016.

W tym roku producent obchodzi okrągłą, czterdziestą rocznicę wkroczenia na rynek amerykański. Jeden z konceptów mógłby pójść właśnie w tę stronę. BMW debiutowało za oceanem z BMW 3.0 CSL... O tym, że upamiętniający klasyka koncept już powstał wspomnieliśmy, ale 3.0 CSL to przecież pierwsze dzieło inżynierów tworzących dział M GmbH. Czyżby nadjeżdżała nowa "eMka"? Najczęściej spekuluje się o małym BMW M2 albo mocniejszych wersjach BMW M4 - GTS/CLS. Jak będzie, przekonamy się na początku sierpnia.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW świętuje pierwsze zwycięstwo | Piękna galeria Z4 GTE i 3.0 CSL

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.