Toyota Fortuner | Nowa generacja oficjalnie

Toyota zaprezentowała następną odsłonę modelu Fortuner. Siedmiomiejscowy SUV na bazie Hiluxa trafi do sprzedaży jeszcze pod koniec tego roku, ale nie nalezy spodziewać się go w Europie

Mitsubishi Pajero Sport - test

Budowanie SUV-ów na pickupach praktykuje wielu japońskich producentów. Nissan oferuje Pathfindera na bazie Navary, a Mitsubishi Pajero Sport na L200. Tak samo robi Toyota w przypadku Fortunera.

Toyoty z drugiej ręki - ogłoszenia

Nowa generacja to oczywiście nowy wygląd, lepszy komfort jazdy, a także nowy silnik. Do napędu przewidziano turbodiesla o pojemności 2,8 litra i mocy 177 KM. Z ręczną skrzynią biegów motor generuje 420 Nm momentu obrotowego, a z automatyczną - 450 Nm. W pierwszym przypadku samochód może ciągnąć przyczepy o masie do 3 ton, a w drugi do 2,8 tony. Podczas dobrych warunków drogowych napęd trafia na dwa koła, wjeżdżając w teren można ustawić stały napęd 4x4. Nie ma tu trybu auto, takie rozwiązanie jest charakterystyczne dla pickupów, a na pickupie przecież bazuje Fortuner.

Fortuner nie trafi na europejskie rynki. Jego światowa premiera odbyła się równocześnie w Australii i Tajlandii, i to w tamtej części świata model ten będzie głównie oferowany. W Australii Toyota sprzedaje najwięcej SUV-ów spośród wszystkich producentów - od trzech lat ponad 50 000 egzemplarzy rocznie. Nowy model ma umocnić pozycję marki, tak samo jak następna generacja pickupa Hilux, który również w pierwszej kolejności trafi do Australii (na Stary Kontynent dotrze dopiero we wrześniu 2016 roku).

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Hilux | Generacja nr 8

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.