Mercedes CLA 45 AMG i GLA 45 AMG | Moc od najmniejszego brata

Mercedes przeprowadził ostatnio lifting Klasy A, a razem z nim najmocniejszej wersji AMG, która otrzymała dodatkowy zastrzyk mocy. Tą samą strzykawkę wbito teraz w GLA i CLA

Wideo | Mercedes klasy A | Więcej sportu

A 45 AMG, który w najnowszej odsłonie dysponować będzie mocą aż 381 KM (do tej pory 360 KM), został królem kompaktów. Teraz dołączają do niego czterodrzwiowe coupe CLA, stylowe kombi CLA Shooting Brake i crossover GLA w wersjach AMG. W wyglądzie aut specjalnie nic się zmieni, ale silniki będą dysponować tą samą co w klasie A, większą mocą. Do tego krótsze przełożenie biegów od trzeciego do siódmego, pakiet Dynamic Plus i sportowe zawieszenie Ride Control podwyższyły dynamiczne możliwości całej sportowej rodziny małych Mercedesów.

Dzięki większej o 21 KM mocy i większemu 25 Nm momentowi obrotowemu, CLA będzie szybsze w sprincie od 0 do 100 km/h aż o 0,4 sekundy i wykona go w 4,2 s. Wersja Shooting Brake także poprawiła swój wynik i 100 km/h pojawi się na liczniku już po 4,3 sekundy. W GLA potrwa to tylko o 0,1 sekundy dłużej (4,4 s.).

Używany Mercedes klasy A - sprawdź ceny.

We wszystkich autach będzie dostępny także opcjonalny pakiet AMG Dynamic Select, który pozwala na wybieranie jednego z czterech rodzajów pracy układu jezdnego i napędowego - Comfort, Sport, Sport+ i Individual, a także Race - ale tylko w kombinacji z opcją zawieszenia AMG Ride Control.

Wygląda więc na to, że Mercedes przygotował najbardziej sportową rodzinkę kompaktowych modeli w segmencie Premium. Nie dość, że są najszybsze, to posiadają też wiele opcji, których konkurencja nie posiada. BMW i Audi - strzeżcie się.

ZOBACZ TAKŻE:

Odmłodzony Mercedes klasy A | Dynamicznie i bardzo mocno

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.