Nissan Leaf | 500 km elektrycznego zasięgu

Nissan obiecuje w swoim elektrycznym modelu Leaf o wiele większy zasięg niż do tej pory. Po modernizacji, która może mieć miejsce jeszcze w tym roku być może będzie mógł pokonać dystans ponad 500 km na jednym ładowaniu

Nissan X-Trail | Ceny w Polsce | Nie tylko Diesel

Leaf to najlepiej sprzedawany samochód elektryczny na świecie. Do tej pory wyprodukowano 180 tysięcy Nissanów zasilanych wyłącznie prądem. Jednak aktualna sprzedaż pozostawia sporo do życzenia. Tylko w USA przez ostatnie pięć miesięcy rozeszło się o 25% mniej aut niż rok wcześniej. Japończycy chcą podkręcić sprzedaż przez wydłużenie zasięgu. Ma to nie tylko pomóc w poprawieniu wyników, ale i uodpornić model Leaf na działania konkurencji, w szczególności Tesli.

Używany Nissan GT-R - sprawdź ceny

Głównym punktem programu ma być nowa generacja baterii litowo-jonowych, której start przewidziany jest na wrzesień 2015. Póki co Nissan nie potwierdza tych informacji i określa je jako spekulacje. Jednak coś jest na rzeczy. Szef koncernu Renault-Nissan Carlos Ghosn na zebraniu inwestorów, które miało miejsce w czerwcu 2015 w Yokohamie zapowiedział, że dzięki nowym materiałom i chemicznym rozwiązaniom Nissan zbuduje mniejsze, bardziej wydaje i tańsze baterie do aut elektrycznych. To ma zdjąć klientom strach przed małym zasięgiem.

 

Następna generacja Leafa może tym samym posiadać zasięg ponad 500 km (310 mil). Nissan zaprezentował nawet film, na którym widać elektrycznego Nissana, który przejeżdża na jednym ładowaniu dystans 544 km. Pozostaje tylko pytanie: jak długo trzeba takie baterie ładować?

Na polskim rynku Nissan Leaf kosztuje 126 080 złotych. Dla porównania elektryczne za BMW i3 zapłacić trzeba co najmniej 153 700 złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Wideo | Nissan Leaf | Świecący w ciemności

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.