Nowy Mercedes klasy E | Zaparkujesz smartfonem

Niedawno BMW wprowadziło podobny system w nowej serii 7. Teraz Mercedes chwali się, że również najnowszą klasą E będzie można zaparkować zdalnie po wyjściu z samochodu

Mercedes klasy S | Historia najlepszego auta na świecie

BMW w nowej generacji serii 7 wykorzystuje do zdalnego parkowania zaawansowany kluczyk, Mercedes stawia na specjalną aplikację na smartfony, które stały się nieodłączną częścią naszego życia. Od pewnego czasu zaczęły pełnić coraz ważniejszą rolę także w samochodach, więc teraz nadszedł czas na parkowanie za pomocą komórki.

Mercedes chwali się nową technologią na filmie promocyjnym.

 

Nowy komórkowy system ma być rozwiązaniem problemu ciasnych miejsc parkingowych, kiedy kierowcy udaje się wcisnąć na centymetry, a później ma problem z otworzeniem drzwi. Dzięki specjalnej aplikacji będziemy mogli wysiąść z samochodu przed parkowaniem i pokierować Mercedesem zdalnie. W materiale promocyjnym wykorzystywano sprzęt Apple'a, ale nie ma się co obawiać, Mercedes na pewno nie zapomni o popularnym w Europie Androidzie.

Nowa Klasa E coraz bliżej. Zdjęcia, które Wam pokazujemy to na razie limuzyna ukryta w charakterystycznym kamuflażu. Na więcej szczegółów będzie trzeba poczekać do przyszłego roku, kiedy to ten Mercedes powinien zadebiutować na rynku.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes-Maybach S 600 | Okręt flagowy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.