Mustang lepszy od Camaro. Pierwszy raz od 6 lat

Wyniki sprzedaży ważne są dla każdego producenta i modelu samochodu, ale niektóre pojedynki w tej kategorii to też walka o prestiż. Moment chwały nastał właśnie w siedzibie Forda

Nowy Chevrolet Camaro | Mustang ma się czego obawiać

Po raz pierwszy od 6 lat Ford Mustang wyprzedził w kategorii sprzedaży swojego wielkiego konkurenta, czyli Chevroleta Camaro. I choć Mustang nie ma na grillu "niebieskiego owalu" to sukces ten jest oczywiście dziełem ekipy z siedziby Forda. W General Motors na pewno nie są z tego powodu szczęśliwi, ale przewaga Forda jest jednoznaczna. W pierwszych pięciu miesiącach roku na drogi wyjechało ponad 56 000 Mustangów, Camaro tylko 30 000.

Ile kosztuje używany Chevrolet Camaro?

Powód? Oczywiście efekt nowości Mustanga i standardowy zjawisko spadku sprzedaży po fakcie pokazania nowego modelu, w przypadku Camaro. Tym samym trend sprzedażowy nie zmieni się zapewne do czasu dilerskiej premiery nowego Chevy i przez najbliższe miesiące to "kucyk" będzie królował na rynku "mocarzy" z Detroit. W drugiej połowie roku pojedynek ten wejdzie jednak w drugą, bardzo ciekawą fazę, kiedy to pierwsze Camaro zaczną trafiać do klientów, a Ford rozpędzi po raz pierwszy w historii sprzedaż Mustangów w Europie. Kto wtedy okaże się lepszy? Sami jesteśmy ciekawi.

Jak się ma prawdziwy muscle car?

W tym roku do walki o klientów wkroczył też odświeżony Dodge Challenger, który debiutem wersji Hellcat i Mopar Drag Pack sporo namieszał na rynku amerykańskich "muscle cars". Nie przełożyło się to jednak na wielką poprawę sprzedaży, bo w ciągu pierwszych miesięcy roku na Challegera zdecydowało się ponad 30 000 klientów.

ZOBACZ TAKŻE:

Shelby GT350 Mustang | Żywa legenda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.