Wideo | Volvo | Jak przewozić dzieci w luksusie

To już trzeci prototyp luksusowego wnętrza przygotowany przez Volvo w tym roku. Tym razem zatroszczono się o najmłodszych

Volvo Lounge Console Concept | Luksus po Szwedzku

Najpierw Volvo pokazało Lounge Console Concept, potem Excellence. To dwie wizje luksusowego wnętrza oparte na najnowszym SUV-ie XC90. Pierwsza pokazała jak zdaniem Szwedów powinno wyglądać biuro na kołach. Biuro pozwalające na pracę, ale też na relaks. Druga to po prostu czteroosobowa aranżacja wyposażona we wszystko, czego można oczekiwać od samochodu luksusowego tej klasy. Ale w tym miejscu pomysły się nie skończyły. Teraz przyszła pora na małe dzieci.

Podobnie, jak w Volvo Lounge Console Concept, tak i tu zaczęto od pozbycia się prawego fotela. Zastąpiono go podstawą do montażu fotelika-gondoli. Na jej spodzie przewidziano miejsce na szufladę, zaś kąt pochylenia gondoli jest regulowany.

Dziecko podróżuje tyłem do kierunku jazdy. Zdaniem inżynierów Volvo ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Dzieci do czwartego roku życia powinny zawsze być wożone w ten sposób. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest to, że jedno z rodziców ma stały nadzór nad dzieckiem z tylnego siedzenia.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo XC90 Excellence | Klasa biznes

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.